ДРАМАТИЧНИЙ КОЛЕКТИВ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ С.ПАВЛІВКА

Народний аматорський драматичний колектив будинку культури с.Павлівка

Драматичний колектив створений у 1924 році за ініціативою священика. Уже до 1933 року у репертуарі колективу нараховувалося до 30  п’єс, такі як: «Нещасне кохання», «Пан – Майстер Копитник», «Пан писар», «Ясні зорі», «Степовий гість», «Наталка  Полтавка», «Невольник», «Мартин Боруля», «Заколот», «Хмара» та інші. Пізніше зроблено постановки п’єс «Давно це діялось», «Сватання на Гончарівці», «Мати – наймичка».
З 1949 року по 1951 рік драматичний колектив зупинив свою діяльність. Після довгої перерви була поставлена п’єса «Безталанна», її підготували Когуч Ярослав, Дроняк Богдан, Попадинець Мидора та інші. Під керівництвом В.Дорошенка і Д.Когуча здійснено постановку п’єс «Ой у полі нивка», «Невільник», «Богдан Хмельницький».
У 1994 році драматичному колективу будинку культури с.Павлівка, керівником на той час був  Іван Галько, присвоєно звання «народний аматорський». Цю високу оцінку дано після вдалої постановки п’єси В.Нестеренка «Голодомор».
З  1997 року колектив очолює Олесандра Боднар.
У квітні 1997 року здійснено постановку  п’єси Б.Грінченка «Ясні зорі».
У 1999 році народний аматорський драматичний колектив брав участь у Всеукраїнському огляді народної творчості і був нагороджений Дипломом І ступеня. Колектив став учасником свята «Мельпомена – 2000», районного конкурсу читців (2009, 2010, 2011, 2012р.), районних семінарів, свята «Різдвяні візерунки» у м. Івано-Франківськ (2009р), фольклорно-етнографічного фестивалю «Карпатія»(2009р), обласного конкурсу читців (Іван Вацеба  3-тє місце), обласного конкурсу обрядів різдвяно-новорічного циклу
«Вертепів та Маланок». Кожна прем’єра колективу – творча лабораторія режисера і акторів. Це концерти , вистави, гастролі, бенефіси, відзначення ювілеїв та багато інших театральних дійств.
З роками драматичний колектив не втрачає майстерності, хоч змінювалися покоління артистів, а все більше творчо розвивається.

©Фото Івана Постоловського