ПЕРЛИНА

Народний аматорський вокальний ансамбль
«Перлина»
Народного дому м. Тисмениця
(керівник – заслужений працівник культури України Марія Борис)
  Жіночий вокальний ансамбль «Перлина» під керівництвом Марії Борис, заслуженого працівника культури України, створений у лютому 1989 року. Його учасниками стали викладачі загальноосвітньої школи та шкіл мистецтв. У 1999 році ансамблю було присвоєно звання «народний аматорський».
 Учасниці народного аматорського вокального жіночого ансамблю «Перлина» недарма нарекли себе цим іменем, адже українська народна пісня – це найцінніший духовний скарб, найкоштовніша перлина в пісенному мистецтві. Сповідуючи свої творчі переконання, вони вже майже чверть століття популяризують це мистецтво не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Їх творчий доробок – це близько сотні вокальних творів різної тематики: народні, духовні, естрадні, джазові, пісні українських та зарубіжних композиторів. Але перевагу колектив віддає народній пісні. Адже тільки правдиве милозвучне багатоголосся a-cappella  глибоко торкає струни людських сердець і пісні стають зрозумілими без перекладу. Тому не випадково колектив має щирих друзів у різних країнах Європи та Росії, з якими підтримує тісні творчі контакти. І як найбільша нагорода за натхненну працю «Перлини» – пісні «Моя Україна», «Заспівав у лісі соловей», «Тарасове слово» звучать в Голландії; «Гаю, гаю, зелен розмаю», «Висока верба», «Помилуй, Господи» – у Німеччині; «Маріє, Діво Пресвята», «Перелаз» – у Польщі. А ще пісні з репертуару «Перлини» звучать у  далекій Сардинії, Ірландії, Іспанії… Як кажуть дівчата – посіяли пісенного цвіту по всьому світу.
Своє пісенне мистецтво народний аматорський жіночий  вокальний ансамбль «Перлина» репрезентував перед глядачами Росії, Румунії, Угорщини, Югославії, Польщі, Німеччини та в багатьох регіонах України. Учасники та лауреати всеукраїнських, міжнародних фестивалів, конкурсів.
  Свій творчий успіх учасниці «Перлини» засвідчили у кількох  аудіоальбомах, відеофільмі «З пісенного джерела» та в пісенному збірнику «Співає « Перлина».
Як важлива нагорода – «Перлина» –  перший лауреат  районної  премії  імені Романа Федоріва.
  Глибокий патріотизм, безмежна закоханість в пісню дає наснагу на нові творчі звершення та реалізацію основної мети колективу – збереження, відновлення та євро- інтеграцію української  народної  пісні.