ФОЛЬКЛОРНИЙ КОЛЕКТИВ «ГОРИЦВІТ»

Народний аматорський фольклорний колектив
«Горицвіт»
будинку культури с.Узин

Як і цілюща рослина горицвіт милує око та  лікує серце, чаруючи своєю красою, мистецтво народного аматорського фольклорного колективу «Горицвіт» вабить усіх, кого цікавлять скарби українського фольклору.
Колектив заснований у 1983 році. Його засновниками є Марія Бажалук, Ольга  Бендус, Оксана Шалаута. За свою багаторічну творчу діяльність колектив зумів завоювати прихильність численних глядачів і в рідному селі, і за його межами. Чимало нагород колектив зібрав у свою творчу скарбницю. У 2011 році колективу  присвоєне звання «народний аматорський».
«Горицвіт» є лауреатом та призером районних, обласних, Міжнародних фестивалів, конкурсів, зокрема:  обласного свята «Розколяда»( м. Тлумач 2009 р.), регіонального фестивалю «Барлибаський банош» ( м. Рахів 2009-2011 рр.), V Міжнародного європейського фестивалю фольклору ( республіка Польща), ІІ регіонального відкритого фестивалю автентичної кухні « Смачний спас» ( м. Коломия 2011 р.).
Керівником колективу є Марія Борковська.
Репертуар колективу – це автентичні обряди, звичаї, українські народні пісні, притаманні їх місцевості. А ще колектив славиться численними латканками, гуморесками та Узинськими вечорницями. Не менш цікавим є  і обряд «Перехідщина». Відроджуються та бережуться стародавні пісні.